حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

حساسیت به حیوان خانگی چقدر جدی است؟

راحت نفس بکشید؛ حساسیت به حیوان خانگی چقدر جدی است؟ گرچه بسیاری از مردم اثرات مفید مراقبت از حیوانات پشمالو را کشف کرده‌اند،

حساسیت-به-حیوان-خانگی-چقدر-جدی-است؟

راحت نفس بکشید؛ حساسیت به حیوان خانگی چقدر جدی است؟ گرچه بسیاری از مردم اثرات مفید مراقبت از حیوانات پشمالو را کشف کرده‌اند، اما این واقعیت همچنان باقیست که تقریباً 15 تا 20 درصد جمعیت به حیوانات آلرژی دارند. نتیجه؟ تعداد بی‌شماری والدین حیوان خانگی در موقعیت‌های ناخوشایند و ناسالم – و حیوانات خانگی محبوب آنها دلیل آن هستند! «آلرژی» اصطلاح پزشکی برای ماده واقعی است که علت اصلی واکنش آلرژیک می شود. لمس یا استنشاق مواد حساسیت زا منجر به واکنش در افراد آلرژیک می شود. علائم می تواند شامل قرمزی، خارش، آبریزش چشم و بینی باشد. عطسه کردن؛ سرفه؛ خراش یا گلودرد؛ خارش پوست و از همه مهمتر مشکل در تنفس.

آلرژی چیست؟

رایج‌ترین آلرژن‌های حیوان خانگی پروتئین‌هایی هستند که در پوست آنها (پوست‌های پوست کهنه که دائماً توسط حیوان می‌ریزد)، بزاق، ادرار و سلول‌های چربی یافت می‌شوند. هر حیوانی می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند، اما گربه ها شایع ترین مقصر هستند. افراد همچنین می توانند به حیوانات خانگی عجیب و غریب مانند موش خرما، خوکچه هندی، پرندگان، خرگوش و جوندگان حساسیت پیدا کنند. هیچ گونه یا نژادی وجود ندارد که انسان نتواند به آن حساسیت ایجاد کند. طول و نوع خز بر آلرژی تأثیر نمی گذارد یا از آن جلوگیری نمی کند. برخی از حیوانات خانگی برای کسانی که از آلرژی رنج می‌برند، کمتر از دیگران تحریک‌کننده هستند، اما این موضوع کاملاً فردی است و قابل پیش‌بینی نیست.

همیشه دوری از حیوانات راه حل نیست!

پس از تشخیص آلرژی به حیوان خانگی، پزشک اغلب حذف حیوان همراه را از محیط اطراف توصیه می کند.  کاملا ضروری است؟ نه همیشه. به خاطر داشته باشید که اکثر مردم به چیزهای دیگری غیر از حیوانات خانگی حساسیت دارند، مانند کنه های گرد و غبار، کپک ها و گرده ها که همه آنها را می توان در خانه پیدا کرد. علائم آلرژیک ناشی از بار تجمعی آلرژن است. این بدان معناست که اگر برخی از آلرژن های دیگر را از بین ببرید، ممکن است مجبور نباشید از شر حیوان خانگی خود خلاص شوید. (برعکس، اگر تصمیم بگیرید حیوان خانگی خود را از خانه خود خارج کنید، ممکن است بلافاصله مشکلات شما را حل نکند.) همچنین باید آماده باشید که زمان و تلاش لازم را برای ضدعفونی کردن محیط خانه خود، محدود کردن قرار گرفتن در معرض مواد آلرژی زا در آینده و پیدا کردن یک پزشک صرف کنید.

چطور از آلرژی‌ها فرار کنیم؟ همیشه هم حیوانات مقصر نیستند

یک اتاق خانه را محل ممنوع ورود حیوانات در نظر بگیرید. اتاق خواب اغلب بهترین و کاربردی ترین انتخاب است. با جلوگیری از ورود حیوان خانگی خود به این اتاق، می توانید هر شب حداقل هشت ساعت از آلرژن ها رهایی داشته باشید. استفاده از ملافه ها و بالش های ضد حساسیت ایده خوبی است.

استفاده از پارچه ها در طول روز را محدود کنید: آلرژن ها در فرش ها، پارچه ها و اثاثه یا لوازم داخلی جمع می شوند، بنابراین تمام تلاش خود را بکنید تا آنها را از خانه خود محدود یا حذف کنید. اگر می‌خواهید چند پارچه را نگه دارید، مرتباً آنها را با بخار تمیز کنید. مبلمان با روکش پنبه ای هوشمندانه ترین انتخاب است و پرده ها یا سایه های قابل شست و شو، پنجره ها را خوب می کند. همچنین می توانید مبلمان خود را با ملحفه یا پتو بپوشانید که می توانید آنها را جدا کرده و مرتباً بشویید.

مرتباً با استفاده از یک جاروبرقی مجهز به فیلتر HEPA (بازدارنده ذرات با راندمان بالا) یا یک کیسه الکترواستاتیک یکبار مصرف جاروبرقی بزنید. انواع دیگر کیسه ها به آلرژن ها اجازه می دهد تا از خلاء خارج شوند.

تصفیه هوا را از یاد نبرید!

یک دستگاه تصفیه هوا مجهز به فیلتر HEPA نصب کنید. خانه‌های مدرن و کم‌انرژی ما هوای مملو از مواد آلرژی‌زا را مسدود می‌کنند، بنابراین هوشمندانه است که روزانه مقداری هوای تازه وارد شود. از اسپری های اتاق ضد حساسیت استفاده کنید. این اسپری ها آلرژن ها را غیرفعال می کنند و آنها را بی ضرر می کنند. از متخصص آلرژی خود برای توصیه محصول بخواهید. جعبه زباله را مرتباً تمیز کنید. از پرکننده کم گرد و غبار و بدون عطر استفاده کنید. انباشته شدن بستر انتخاب خوبی است. به طور مرتب گردگیری کنید. پاک کردن دیوارها باعث کاهش آلرژن ها نیز می شود. روی ملافه ها و قفس های قابل شستشو برای حیوانات خانگی سرمایه گذاری کنید که می توانند اغلب و به راحتی تمیز شوند.

حمام پت ها با شامپوی مناسب بشورید

حیوان خانگی خود را حداقل یک بار در هفته حمام کنید. دامپزشک شما می تواند شامپویی را توصیه کند که پوست او را خشک نکند. حمام کردن برای شستن مواد آلرژی زا که در خز حیوان جمع شده اند، عمل می کند.

حیوان خانگی خود را با محصولی که برای جلوگیری از ایجاد شوره و پوسته پوسته شدن در محیط طراحی شده است پاک کنید. از دامپزشک خود بخواهید تا برای حیواناتی که خود را اصلاح می کنند، استفاده از آن بی خطر باشد.

درماتیت چیست؟

به علائم درماتیت که حیوان همراه شما نشان داده است توجه کنید. درماتیت اغلب منجر به ریزش سریع پوست و خز می شود که قرار گرفتن در معرض آلرژن شما را افزایش می دهد. حیوان خانگی خود را مرتب مسواک بزنید یا شانه بزنید. در صورت امکان بهتر است این کار را در فضای باز انجام دهید. (ASPCA نگهداری گربه ها را در فضای باز توصیه نمی کند، بنابراین اگر گربه شما را به بیرون می برید مطمئن شوید که بندکشی شده است.)

از خودتان مراقبت کنید

در صورت امکان، از شخصی غیر از خودتان بخواهید که نظافت منزل، کار در جعبه زباله و شستن حیوانات خانگی، پاک کردن و مسواک زدن را انجام دهد. اگر مجبورید خانه را تمیز کنید یا بستر را عوض کنید، حتما از ماسک گرد و غبار استفاده کنید.

دست های خود را پس از دست زدن به حیوان همراه و قبل از دست زدن به صورت خود بشویید. نواحی اطراف بینی و چشمان شما به ویژه نسبت به آلرژن ها حساس هستند.

از میان لباس هایی که به راحتی شسته می شوند، یک «لباس حیوان خانگی» تعیین کنید. هنگام بازی یا در آغوش گرفتن با همراه خود آن را بپوشید و سایر لباس ها را بدون آلودگی رها می کنید.

Allergy-to-pets

علت آلرژی را پیدا کنید!

یک پزشک، ترجیحاً متخصص آلرژی، پیدا کنید که مطمئن شود حیوان خانگی شما عامل آلرژی شما است و به کاهش علائم شما کمک می کند. داروها و ایمونوتراپی (شات های حساسیت زدایی) اغلب به شما و حیوان همراهتان اجازه می دهد تا همیشه در کنار هم بمانید.

شرایط اضطراری و مراقبت از حیوانات

شرایط اضطراری اشکال مختلفی دارند و ممکن است به هر چیزی نیاز داشته باشند، از غیبت کوتاه از خانه تا تخلیه دائمی. هر نوع فاجعه به اقدامات مختلفی برای ایمن نگه داشتن حیوانات خانگی شما نیاز دارد، بنابراین بهترین کاری که می توانید برای خود و حیوانات خانگی خود انجام دهید این است که آماده باشید. در اینجا مراحل ساده ای وجود دارد که می توانید اکنون دنبال کنید تا مطمئن شوید که قبل از وقوع فاجعه بعدی آماده هستید:

مرحله 1: یک برچسب هشدار نجات دریافت کنید

این برچسب با کاربری آسان به مردم اطلاع می دهد که حیوانات خانگی در خانه شما هستند. مطمئن شوید که برای امدادگران قابل مشاهده است (توصیه می کنیم آن را روی درب ورودی یا نزدیک آن قرار دهید)، و شامل انواع و تعداد حیوانات خانگی در خانه شما و همچنین نام و شماره دامپزشک شما باشد.

مرحله 2: یک پناهگاه امن فراهم کنید

در صورت تخلیه، یک پناهگاه امن برای حیوانات خانگی خود ترتیب دهید. حیوانات خانگی خود را پشت سر نگذارید. به یاد داشته باشید، اگر برای شما ایمن نیست، برای حیوانات خانگی شما نیز ایمن نیست. آنها ممکن است به دام بیفتند یا فرار کنند و در معرض خطرات جانی متعددی قرار بگیرند. توجه داشته باشید که همه پناهگاه ها حیوانات خانگی را نمی پذیرند، بنابراین ضروری است که قبل از موعد تعیین کنید که حیوانات خانگی خود را کجا بیاورید:

برای دریافت لیستی از لانه ها و امکانات شبانه روزی ترجیحی با دامپزشک خود تماس بگیرید.

از پناهگاه حیوانات محلی خود بپرسید که آیا آنها پناهگاه اضطراری یا مراقبت از حیوانات خانگی ارائه می دهند.

هتل ها یا متل هایی را در خارج از منطقه نزدیک خود که حیوانات خانگی را می پذیرند، شناسایی کنید.

از دوستان و اقوام خارج از منطقه نزدیک شما بپرسید که آیا مایل به پذیرش حیوان خانگی شما هستند یا خیر.

مرحله 3: شرایط مراقبت را از قبل حدس بزنید

این مرحله به زمان و تفکر قابل توجهی نیاز دارد. هنگام انتخاب یک مراقب موقت، فردی را در نظر بگیرید که در نزدیکی محل سکونت شما زندگی می کند. او باید فردی باشد که در طول روز در حالی که شما سر کار هستید یا به راحتی به خانه شما دسترسی دارد، معمولاً در خانه است. مجموعه ای از کلیدها باید به این فرد مورد اعتماد داده شود. این ممکن است با همسایگانی که برای خود حیوانات خانگی دارند به خوبی کار کند – حتی ممکن است بسته به اینکه چه کسی در دسترس است، مسئولیت‌ها را عوض کنید.

هنگام انتخاب یک مراقب دائمی، باید معیارهای دیگری را در نظر بگیرید. این شخصی است که در صورتی که اتفاقی برای شما بیفتد مراقبت از حیوان خانگی خود را به او می سپارید. هنگام انتخاب این «پدرخوانده»، افرادی را در نظر بگیرید که حیوان خانگی شما را ملاقات کرده اند و در گذشته موفق به مراقبت از حیوانات شده اند. مطمئن شوید که انتظارات خود را به طور طولانی با یک مراقب دائمی در میان بگذارید تا او مسئولیت مراقبت از حیوان خانگی شما را درک کند.

مرحله 4: لوازم اضطراری و کیت های مسافرتی را آماده کنید

میکروچیپ ها را از خاطر نبرید!

اگر مجبورید خانه خود را در شرایط بحرانی تخلیه کنید، برای بدترین سناریو برنامه ریزی کنید. حتی اگر فکر می کنید ممکن است فقط یک روز رفته باشید، فرض کنید ممکن است برای چند هفته اجازه بازگشت نداشته باشید. هنگامی که توصیه هایی برای تخلیه اعلام شد، دستورالعمل های مقامات محلی و ایالتی را دنبال کنید. برای به حداقل رساندن زمان تخلیه، این مراحل ساده را انجام دهید:

مطمئن شوید که همه حیوانات خانگی از قلاده ها و برچسب هایی با اطلاعات شناسایی به روز استفاده می کنند. برچسب شناسه حیوان خانگی شما باید حاوی نام، شماره تلفن و هرگونه نیاز فوری پزشکی باشد. مطمئن شوید که نام حیوان خانگی خود، نام و اطلاعات تماس خود را نیز در حامل حیوان خانگی خود بنویسید.

میکروچیپ حیوان خانگی خود را به عنوان یک شکل دائمی شناسایی توصیه می کند. یک میکروچیپ در زیر پوست در ناحیه شانه حیوان کاشته می‌شود و در اکثر پناهگاه‌های حیوانات توسط اسکنر قابل خواندن است.

همیشه با اولین علامت یا هشدار طوفان یا فاجعه، حیوانات خانگی را به داخل خانه بیاورید. حیوانات خانگی ممکن است دچار سردرگمی شوند و در شرایط بحرانی از خانه دور شوند.

Evac-Pack را به خاطر بسپارید

یک کیت اضطراری و افسارها را تا حد امکان نزدیک به خروجی نگه دارید. مطمئن شوید که همه اعضای خانواده می دانند کجاست، و به وضوح برچسب گذاری شده و حمل آن آسان است. مواردی که باید در “Evac-Pack” یا نزدیک به آن نگهداری کنید عبارتند از:

کیت کمک های اولیه حیوان خانگی و کتاب راهنمای (از دامپزشک خود بپرسید که چه چیزی باید شامل شود)

3 تا 7 روز غذای کنسرو شده (پاپ تاپ) یا خشک (حتما هر دو ماه یکبار بچرخانید)

سینی های زباله یکبار مصرف (تابه های برشته آلومینیومی عالی هستند)

بستر یا دستمال کاغذی

صابون مایع ظرفشویی و ضدعفونی کننده

کیسه های زباله یکبار مصرف برای تمیز کردن

ظروف غذا دادن به حیوانات خانگی و کاسه های آب

یقه یا مهار اضافی و همچنین یک بند اضافی

فتوکپی و/یا USB از سوابق پزشکی و یک ظرف ضدآب با دوهفته داروی مورد نیاز حیوان خانگی شما (به یاد داشته باشید، غذا و داروها باید از کیت اورژانسی شما خارج شوند – در غیر این صورت ممکن است خراب شوند یا بی فایده شوند)

آب بطری حداقل هفت روزه برای هر فرد و حیوان خانگی (در جای خشک و خنک نگهداری شود و هر دو ماه یکبار تعویض شود)

یک کیف مسافرتی، جعبه یا کالسکه محکم، ایده آل برای هر حیوان خانگی، چراغ قوه، پتو، عکس های اخیر حیوانات خانگی شما (در صورتی که از هم جدا شده اید و نیاز به ایجاد پوسترهای “گمشده” دارید)، مخصوصاً برای گربه ها: روبالشی، اسباب بازی، بستر قابل حمل، به خصوص برای سگ ها: بند اضافی، اسباب بازی و اسباب بازی های جویدنی، آستر قفس به ارزش یک هفته، همچنین باید یک کیت اضطراری برای اعضای انسانی خانواده داشته باشید. مواردی که شامل: باتری، نوار چسب، چراغ قوه، رادیو، چند ابزار، برزنت، طناب، نشانگر دائمی، رنگ اسپری، دستمال مرطوب کودک، لباس و کفش محافظ، پول نقد اضافی، سوت نجات، شماره تلفن های مهم، داروی اضافی و کپی اطلاعات پزشکی و بیمه

آخرین یادآوری‌ها در وضعیت خطرات جغرافیایی:

ملاحظات جغرافیایی: اگر در منطقه ای زندگی می کنید که مستعد بلایای طبیعی خاص مانند گردباد، زلزله یا سیل است، باید بر اساس آن برنامه ریزی کنید و همیشه زودتر تخلیه شوید.

از قبل به خوبی تعیین کنید که کدام اتاق ها پناهگاه های امن دارند. این اتاق ها باید شفاف باشند یا خطراتی مانند پنجره ها، زباله های پرنده و غیره وجود داشته باشد.

مناطقی را که به راحتی تمیز می شوند مانند اتاق های خدمات، حمام و زیرزمین ها به عنوان مناطق امن انتخاب کنید.

دسترسی به منبع آب شیرین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در مناطقی که ممکن است برق قطع شود، وان حمام و سینک را زودتر پر کنید تا اطمینان حاصل کنید که در هنگام قطع برق یا سایر بحران ها به آب دسترسی دارید.

در صورت وقوع سیل، به بالاترین مکان در خانه خود یا اتاقی که به پیشخوان ها یا قفسه های بلند دسترسی دارد، بروید که حیوانات شما می توانند در آن پناه بگیرند.

چند نکته درباره حیوانات بزرگتر

اصطبل و مرتع را تمیز و مرتب نگه دارید. مواد خطرناک و قابل اشتعال، زباله ها و ماشین آلات را از اطراف راهروها، ورودی ها و خروجی های انبار خارج کنید. به طور مرتب از کف انبارها و سپتیک تانک ها نگهداری و بازرسی کنید. زمین های خود را به طور منظم بازرسی کنید و زباله های خطرناک را در مرتع بردارید.

با ایجاد یک سیاست ممنوعیت سیگار در اطراف انبار خود از آتش سوزی جلوگیری کنید. از استفاده یا رها کردن وسایل در انبار خودداری کنید، حتی وسایل به ظاهر بی ضرر مانند فن های جعبه ای، بخاری ها و ابزار برقی ممکن است بیش از حد گرم شوند. سیم‌کشی در معرض خطر همچنین می‌تواند منجر به آتش‌سوزی الکتریکی در انبار شود، همانطور که یک ضربه ساده از سوی حیوانی که تصادفاً ماشینی را می‌کوبد، می‌تواند منجر به آتش‌سوزی الکتریکی در انبار شود.

اسب خود را به پوشیدن هالتر عادت دهید و او را به تریلر عادت دهید. به طور دوره‌ای، به همان دلیلی که مدارس تمرین آتش‌نشانی دارند، باید سریع سوار شدن اسب خود را روی یک تریلر تمرین کنید – درخواست از گروهی از کودکان تمرین‌نکرده برای خروج آرام از ساختمانی که در حال سوختن است کمی غیر واقعی است، همانطور که درخواست یک رفتار جدید و عجیب است. از اسب شما

اگر تریلر دارید، لطفاً مرتباً آن را بررسی کنید. همچنین مطمئن شوید که وسیله نقلیه یدک کش شما متناسب با اندازه و وزن تریلر و اسب است. همیشه مطمئن شوید که تریلر به درستی وصل شده است – گیره روی توپ قفل شده است، زنجیر یا کابل های ایمنی متصل است، و باتری ترمز اضطراری شارژ شده و به وسیله نقلیه یدک کش متصل شده است. فشار مناسب لاستیک (همانطور که روی دیواره لاستیک نشان داده شده است) نیز بسیار مهم است.

مراقب کک وکنه ها باشید

کک و کنه دو مورد از شایع ترین نگرانی های مراقبت از حیوانات خانگی در آمریکا هستند. در حالی که پیشگیری بهترین دفاع در برابر این انگل ها است، مهم است که بتوانید علائم و نشانه های کک و مک را بشناسید تا در صورت لزوم بتوانید به حیوانات خانگی خود کمک کنید. برای اطلاعات بیشتر، به خواندن ادامه دهید.

کک

کک ها شایع ترین انگل خارجی هستند که حیوانات همراه را مبتلا می کند. آنها حشراتی بدون بال هستند که از خون تغذیه می کنند، می توانند تا دو فوت ارتفاع بپرند و در محیط پایدار هستند.

کنه ها

کنه ها انگل هایی هستند که از خون حیوانات میزبان بدشانس مانند گربه و سگ تغذیه می کنند. کنه ها مانند کنه ها و عنکبوت ها عنکبوتی هستند. اگرچه ممکن است میزبان حتی متوجه حضور آنها نشود، اما کنه ها می توانند بسیاری از بیماری ها را از طریق نیش خود منتقل کنند.